• Adres : Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı 5A blok No:103 Pendik/İstanbul

Hakkımızda

FOKUS İleri Teknoloji ve Mühendislik San. Tic. AŞ 2003 yılında stratejik öneme sahip ileri teknoloji konularında uygulamalar için AR-GE yapmak Know-How üretmek ve üretim yapmak amacıyla kurulmuş özel bir şirkettir.

Bünyesinde bulundurduğu Elektro-Optik, Lazer, Fizik, Radyo-Frekans, Sinyal ve Sayısal Elektronik Laboratuvarlarında geniş yelpazede Savunma ve Sivil alanlarda çözümler üretmektedir.

FOKUS, kendi geliştirdiği konseptten ürüne giden teknolojik çözümler sayesinde müşteri talep ve ihtiyaçlarını anahtar teslimi projeler ve portföyünde bulunan yüksek kaliteli ürünler ile karşılamaktadır. 

FOKUS, yeni teknolojilerin geliştirilmesi için aktif olarak AR-GE faaliyetlerinde bulunan firmalar ve üniversiteler ile ortak faaliyetlerde bulunarak, bilimsel ve ticari milli KNOW-HOW üretimi çalışmalarında bulunmaktadır.

FOKUS ISO-9001, Millî Savunma Bakanlığı tarafından verilen Milli ve NATO Gizlilik dereceli Tesis Güvenlik Belgelerine ve Üretim İzni Belgesine sahiptir.

FOKUS'un firma merkezi Tuzla olup, AR-GE Merkezi Teknopark İstanbul'da bulunmaktadır.

Teknopark İstanbul

FOKUS İleri Teknoloji ve Mühendislik bünyesinde Lazer, Elektro-Optik, Radyo Frekansı, Sinyal Elektroniği, Dijital Elektronik ve Fizik Laboratuvarlarını barındıran çeşitli tesislerde faaliyet göstermektedir. Askeri ve ticari uygulamalar için Lazerler ve Elektro-Optik alanında tasarım ve geliştirme programları yürütmektedir.

Elektro-Optik Laboratuvarı